- Home
- Extra groene veiling CNB veilingteam
Extra groene veiling CNB veilingteam
25-04-2017
Het CNB veilingteam heeft nog een extra groene veiling opdracht toegevoegd aan de agenda.
Voor Fields, Source of Flowers wordt op 17 mei 1440 RR van de Tulp Sweet Flag® geveild. Het tuinadres is Schoterpad 14 in Rutten. Deze groene veiling vindt aansluitend op de groene veiling van Bloembollenbedrijf Straatsma plaats. Voor een overzicht van de totale veilingagenda klik hier. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ronald Walkier van CNB via 06 – 83 71 43 50.
Vergelijkbaar nieuws
Slecht pioenenjaar en geen CNB Dutch Peony Days!
27 mei 2024De extreme weersomstandigheden lijken van alle dag. Te nat, te droog, hagelbuien en dan ineens ook nog nachtvorst en daarna nog meer regen en hagelbuien. De schade in de pioenen door het extreme weer is nog nooit zo groot geweest. De combinatie van het vroege seizoen en de kwaliteit/uitval heeft ons doen besluiten om de CNB Dutch Peony Days niet door te laten gaan begin juni. Het seizoen is vroeg en er is dit jaar veel uitval in de pioenen door het extreme weer. Sommige pioenensnijders spreken over ongeveer 30 tot 50 procent minder opbrengst tov vorig jaar. Door de hagelbuien en andere weersomstandigheden zijn bloemknoppen en blad beschadigd. Dit betekent dat er onvoldoende pioenen zijn en dat de kwaliteit van de pioenen niet goed (genoeg) is voor een bloemenshow. Daarbij is het niet haalbaar om de bloemen te bewaren tot juni. “Afgelopen dagen heb ik de meeste inzenders gesproken en blijkt dat de meeste niet kunnen leveren. We streven er altijd naar om een kwalitatief zo goed mogelijke show neer te zetten. Wij denken dat dat dit jaar niet gaat lukken. Ik baal er enorm van. Het zijn altijd mooie dagen om relaties te spreken en ze met elkaar in verbinding te brengen. Er zit dus niks anders op dan de CNB Dutch Peony Days af te gelasten. Volgend jaar gaan we het opnieuw proberen!” aldus Gijs Laan. In het najaar staat de Landelijke Pioenenbijeenkomst weer op de agenda. Dit is in samenwerking met Agrifirm. “We hopen dan al onze relaties weer welkom te heten bij CNB in Bovenkarspel.”
Pioenen kijken in Bovenkarspel!
07 mei 2024Van 5 tot en met 7 juni organiseert het team CNB New Plants de CNB Dutch Peony Days, bij CNB in Bovenkarspel. Inmiddels een traditionele show met zo’n tachtig tot honderd vazen met pioenen. Voor vakgenoten een evenement dat zij niet mogen missen! De omstandigheden in de aanloop naar de CNB Dutch Peony Days zijn niet ideaal. Het voorjaar laat een zeer wisselend weerbeeld zien met veel regenval. Toch is onze vertegenwoordiger Gijs Laan vol enthousiasme en positieve verwachtingen voor het evenement. ‘’We hopen ook dit jaar weer op zo’n zestien inzenders die van stekken komen, en om bloemensnijders om zo een meer gangbare en zo’n breed mogelijk assortiment te kunnen laten zien met prachtige pioenen.’’ Er is nog ruimte voor meer inzenders. Wie daar belangstelling voor heeft kan contact opnemen met Gijs Laan. CNB Dutch Peony Award De show is bij CNB Bovenkarspel aan de Veilingweg 1 van 08.30 tot 17.00 uur toegankelijk. ‘’De donderdag zijn we ook in de avond geopend. De CNB Dutch Peony Award wordt dan uitgereikt voor de inzending die het beste wordt beoordeeld op uniformiteit, vaasleven, knop- en bloempresentatie. Er zijn vier categorieën: ITOH, Lactiflora, Hybride en de beste nieuwkomer.’’ Voor wie een bezoek brengt aan de CNB Dutch Peony Days, hebben wij een exemplaar van de nieuwe CNB pioenencatalogus. ‘’Hierin vind je ieder jaar een overzicht van zo’n 300 tot 400 soorten en een groot aantal foto’s. Dit jaar hebben we mooi fotomateriaal van Visions en een nieuwe lay-out toegepast. Voorin kun je kennismaken met het team CNB New Plants dat bestaat uit Henk de Jong, Rien van Zuilekom, René Schrama, Lars Jansen, Tim Keppel en ik.’’ Combinatie bezoek Er is bewust gekozen om de show tegelijk te laten vallen met de CNB Dutch Lily Days. ‘’De bezoekers kunnen op deze manier een combinatie bezoek maken. Vorig jaar hebben we gemerkt dat er veel toeloop vanuit heel Europa en daarbuiten was. We hopen dat het dit jaar ook weer zo lekker gaat lopen. Wij verheugen ons er nu al op, aldus Laan.’’ Inzenden? Wilt u pioenen inzenden voor de CNB Dutch Peony Days of heeft u behoefte aan meer informatie? Neem dan contact op met Gijs Laan. CNB Dutch Peony Days 5 t/m 7 juni 2024 - 08.30 tot 17.00 uur 6 juni avondopening en uitreiking CNB Dutch Peony Award CNB Bovenkarspel: Veilingweg 1, Bovenkarspel.
Pioenenmiddag (Blog Paul)
22 november 2023Aankomende donderdag organiseren Agrifirm-GMN en CNB een pioenenmiddag in Bovenkarspel. De pioen is al enkele jaren aan een flinke opmars bezig. Volgens het CBS is het areaal vanaf 2020 gegroeid van 1100 hectare naar ruim 1310 hectare in 2023. We merken bij CNB ook de toenemende interesse in pioenen. De bemiddeling in pioenen groeit merkbaar bij CNB aldus onze vaste planten vertegenwoordigers. De gemiddelde prijs van de pioenen die CNB bemiddelt, is in de jaren vanaf 2020 ook toegenomen. Naast groei in areaal en daarmee ook in stuks, dus ook groei in de gemiddelde prijs. Die ligt inmiddels al twee oogstjaren boven de euro per plant. Dit geeft aan dat de marktpositie van pioenen steeds beter wordt. Donderdag vertelt Gijs Laan, een van onze vaste planten vertegenwoordigers, meer over deze goede marktpositie. Net als iedere buitenteelt is die van pioenen ook uitdagend. Agrifirm-GMN vertelt daar donderdag meer over. Aad Vernooij vanuit LTO vult dat aan met wat hij in het vak verneemt. En ook pioenentelers hebben behoorlijk last van de vele regenval van de afgelopen weken. U leest het al, de pioenenkwekers doen er goed aan donderdag naar Bovenkarspel te komen. In één middag wordt u weer helemaal bijgepraat en kunt u collega-kwekers spreken. Tot donderdag!