- Home
- Extra groene veiling CNB veilingteam
Extra groene veiling CNB veilingteam
25-04-2017
Het CNB veilingteam heeft nog een extra groene veiling opdracht toegevoegd aan de agenda.
Voor Fields, Source of Flowers wordt op 17 mei 1440 RR van de Tulp Sweet Flag® geveild. Het tuinadres is Schoterpad 14 in Rutten. Deze groene veiling vindt aansluitend op de groene veiling van Bloembollenbedrijf Straatsma plaats. Voor een overzicht van de totale veilingagenda klik hier. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ronald Walkier van CNB via 06 – 83 71 43 50.
Vergelijkbaar nieuws
Pioenenmiddag (Blog Paul)
22 november 2023Aankomende donderdag organiseren Agrifirm-GMN en CNB een pioenenmiddag in Bovenkarspel. De pioen is al enkele jaren aan een flinke opmars bezig. Volgens het CBS is het areaal vanaf 2020 gegroeid van 1100 hectare naar ruim 1310 hectare in 2023. We merken bij CNB ook de toenemende interesse in pioenen. De bemiddeling in pioenen groeit merkbaar bij CNB aldus onze vaste planten vertegenwoordigers. De gemiddelde prijs van de pioenen die CNB bemiddelt, is in de jaren vanaf 2020 ook toegenomen. Naast groei in areaal en daarmee ook in stuks, dus ook groei in de gemiddelde prijs. Die ligt inmiddels al twee oogstjaren boven de euro per plant. Dit geeft aan dat de marktpositie van pioenen steeds beter wordt. Donderdag vertelt Gijs Laan, een van onze vaste planten vertegenwoordigers, meer over deze goede marktpositie. Net als iedere buitenteelt is die van pioenen ook uitdagend. Agrifirm-GMN vertelt daar donderdag meer over. Aad Vernooij vanuit LTO vult dat aan met wat hij in het vak verneemt. En ook pioenentelers hebben behoorlijk last van de vele regenval van de afgelopen weken. U leest het al, de pioenenkwekers doen er goed aan donderdag naar Bovenkarspel te komen. In één middag wordt u weer helemaal bijgepraat en kunt u collega-kwekers spreken. Tot donderdag!
Pioenen (proces op het land)
14 september 2023Vertegenwoordiger Gijs Laan vertelt ons hieronder kort over de verwachte oogst en het proces op het land van pioenen. Nat en koud: Het natte en koude voorjaar heeft hier en daar op percelen veel schade aangericht. Zo waren er in maart landelijk gezien maar 117 zonuren, wat normaal zo’n 150 uren moeten zijn. Ook was het kletsnat, zo is er gemiddeld 98 millimeter gevallen, terwijl rond de 55 millimeter normaal zou zijn. Af en toe ook nog een hagelbui vinden pioenen ook niet fijn, laat staan de kweker. Ik heb vernomen dat bij sommige kwekers wel 20 tot 30% minder bloemen werden geoogst. ‘’Pioenen zijn prachtig, maar het blijft een natuurproduct’’ zei een kweker. Phytophthora: Door het natte weer kunnen schimmels zoals phytophthora zich helaas goed ontwikkelen dit seizoen. De planten waar het zichtbaar in is, komen moeilijk tot hun recht. De stelen die normaal sterk en goed zijn, hangen nu of komen helemaal niet boven. Dit heeft ook invloed op de groei van de stek. Rooien: Het rooien is voor sommige allang begonnen en andere moeten nog beginnen. Er werd vooraf al veel gespeculeerd over hoe de oogst zou gaan zijn. ‘’De oogst van de tulp is minder, dus zal de pioenenoogst ook minder zijn’’ heb ik meerdere kwekers horen zeggen. Niets is minder waar. Ik heb veel geluiden gehoord uit het vak. Veel positief, maar ook iets minder positief. Heel wisselvallig dus. Veel overschot op de verkochte partijen gaat er niet komen denkt Gijs. Mocht u tegen tekorten aanlopen, schroom dan niet om contact op te nemen met onze vertegenwoordiger Gijs Laan.
Prijswinnaars CNB Dutch Peony Days 2023
20 juni 2023CNB heeft ook dit jaar weer de CNB Dutch Peony Days in Bovenkarspel georganiseerd. Ondanks dat er hard werd gewerkt op de pioenentuinen wisten toch veel kwekers, handelaren en exporteurs hun weg naar Bovenkarspel te vinden. Promoten De promotie van de pioen vindt CNB erg belangrijk. Er stonden bij CNB Bovenkarspel dit jaar iets meer dan honderd vazen opgesteld met zo’n 95 soorten pioenen, in tal van variëteiten, ingezonden door vijftien kwekers. Vertegenwoordiger Gijs Laan was dan ook tevreden. “De show heeft inmiddels een naam opgebouwd, dat kun je wel merken. Vrijdag was verreweg de drukste dag. Klanten beginnen er al om te vragen, dat is mooi.” Gijs wil samen met collega's het product een podium bieden. Bovendien kan je tijdens de show goed zien hoe het product erbij staat op de vaas. Veel exporteurs en handelaren maakten tijdens de show daarom foto's voor hun klanten. CNB Dutch Peony Awards 2023 Net als voorgaande jaren zijn de inzendingen gekeurd door een vakjury en werd de CNB Dutch Peony Award uitgereikt. Deze vakjury bestond uit experts en professionals uit het pioenenvak die de inzendingen hebben beoordeeld op: uniformiteit, vaasleven, knop- en bloempresentatie. Dit jaar werd er naast de “Beste Lactiflora, Hybride en ITOH” ook een award toegekend aan de “Beste nieuwkomer”. Prijsuitreiking De jury, bestond dit jaar uit Aad Vernooy, Ton Meiland en Nico Blom, zij gaven hun oordeel over de geshowde pioenen. Dit zijn de resultaten: - Beste Hybride pioen: Etched Salmon - Beste Lactiflora pioen: Alertie - Beste Itho pioen: Bartzella - Meest veelbelovende pioen: White Pillow De jury was het dit jaar unaniem eens over de overall winnaar van de Dutch Peony Award: Bartzella.